header logo veterans

Další část našeho vyprávění o cestě naší guildy mezi hrami i v reálném životě bude z období, které je spjaté se dvěma hrami: Aion a EvE Online. Jelikož je to poměrně dlouhá část naší historie, dnešní článek se bude týkat hlavně Aionu, ale o to, co se dělo v EvE Online určitě nepřijdeš.

Veterans v Aionuaion logo

Na podzim roku 2009 vyšla hra Aion a my jsme po roce a půl působení opustili Age of Conan. Našim novým domovským světem se stal server Telemachus a temná strana Asmodian. Oproti Age of Conan jsme udělali jednu změnu. Vyhlásili jsme do světa, že rozšiřujeme naše řady a noví hráči tak výrazně obohatili komunitu Veterans.

Server Telemachus se časem stal nejlepším evropským serverem, kde mezi sebou sváděly boje ty nejlepší guildy tehdejší doby. Za Asmodiany to byly Vengeance of The Fallen (VoTF), Unreal, Paradigma, StorM a z československých guild to jsme my, Veterans a dále například NoLife, Dark Legion a Bohemia. Za Elyos to byly BOON Control, eXistence, Section IX.

Hrrr na ně

Soupeřit s ostatními hráči a guildami? To bychom nebyli my, abychom do toho nešli. Přišli bychom tak o spoustu srandy a zážitků. Naše hlavní akce probíhaly v pátek a sobotu, během kterých jsme se snažili zabírat a udržet pevnosti. Ze začátku v tom byla jedna parta, ale bavilo nás to tak moc, až jsme pravidelně skládali i raidy. Každou pevnost bránila osádka NPC, kterým velel Guardian General. Jak si dovedeš představit, jednalo se o tuhého protivníka a po jeho zabití připadla pevnost straně, která jej zabila. Nemluvě o tom, že získat pevnost přinášelo guildě mnohé výhody.

Co však bylo zajímavé, že hráči se také mohli stát Generálem, i když ve slabší formě. Možnost proměnit se v Generála, to pro guildu znamenalo hodně, jelikož tuto proměnu měla pouze hrstka hráčů. A my jsme měli rovnou tři!

Urputné boje dvou stran

Z počátku silně dominovali Asmodiani především zásluhou jedné obrovské guildy. Ta se naneštěstí po chvíli rozpadla a dalšími důvody bylo i to, že hráči odcházeli a těm nově příchozím se více líbila strana Elyos. Bitvy byly mezi oběma stranami po nějaký čas vyrovnané, ale na vrchol se pak dostal Elyos. Velmi dlouhou dobu se Asmodianům nedařilo obsadit žádnou pevnost. Elyos tvrdě odrážel všechny útoky a silně dominoval zásluhou svých Generálů. Asmodiani se však nevzdali a připravovali plán, jak porazit silnou protistranu.

Pak nastal dlouho plánovaný den útoku. Díky chrabrosti a jisté dávce štěstí Asmodianům útok vyšel podle plánu a během dvou dní ztratil Elyos úplně všechno. Tato událost se zapsala jako jedna z největších bitev, která se na serveru Telemachus udála a je také známá jako velký návrat Asmodianů. Chvíli poté mezi sebou obě strany sváděly vyrovnané boje, ale Elyos přišel s odvetným úderem a poprvé v historii nejen na Telemachu, ale rovněž v Evropě Elyos zabral Divine Fortress.

Během dvou let našeho působení v Aionu jsme se stali jednou z hlavních sil Asmodianské komunity. Velkým dílem jsme přispěli v každé větší bitvě, která se na serveru udála, účastnili jsme se komunitních akcí, raidů a zapsali jsme se tak do historie serveru Telemachus.

Když jsme zrovna nemlátili hráče

Už od počátku jsme také chtěli zdolat ty nejtěžší dungeony, které nám hra nabízela, bohužel nám tento cíl znepříjemňovala jedna maličkost. Pokud parta prošla některý dungeon, tak dostala cooldown, což znamenalo, že člověk nemohl jít do stejného dungeonu s jinými hráči. Díky tomu vznikaly stabilní party lidí a ne na všechny se tak dostalo. Raidy jako takové jsme pořádali hlavně v rámci PvP.

Videa z působení v Aionu

Mezi bosse, jejichž herní krutovládu jsme zmařili, patřili například Queen Alukina a Deputy Brigade General Hanuman. Byli jsme schopní jako druzí na serveru skolit i Commandera Bakarnu. Zajímavou perličkou byl Lord Lannok a to nejen pro nás. Ve skutečnosti to byla perlička pro celý server. Všichni se snažili přijít na taktiku, jak ho porazit, ale celkem dlouho se to nedařilo. Po všech těch statečných pokusech se na taktiku naštěstí přišlo a my mohli jít o stupínek výš. Tuhým oříškem byla také instance Dark Poeta. Tato lokalita odměňovala hráče podle jejich dovedností. Po dokončení instance byla parta ohodnocena podle dosažených bodů a zbývajícího času. Dosáhnout ranku „A“ bylo obzvláště náročné a zabít bosse Calindi Flamelord ještě víc. Ale podařilo se nám to. O to větší výzvou bylo dosáhnout ranku „S“, ale dva jedinci z našich řad se této výzvě statečně postavili. Poctivě každý den po dobu jednoho měsíce procházeli Dark Poetu, pilovali taktiku, umírali a odcházeli bez odměn, než se jim podařilo jako prvním za stranu Asmodian skolit Tahabatu! Nutno podotknout, že to byl zároveň neskutečný úspěch pro Asmodiany. Další partě se podařilo zopakovat něco takového až o 2 měsíce později.

Další sraz ve Znojmě

Další sraz se pořádal ve Znojmě roku 2010. Oproti předchozímu srazu, který se konal na ekofarmě, to byla jednorázová akce. Zarezervoval se vinný sklípek, kam jsme jeden den dorazili, popili, poklábosili a další den jsme odjížděli plni nových zážitků a ve veselé náladě domů.

15 říjen 2020 Levi Novinky 55
Jako další z her, které mnohé z nás zaujaly byl Star Wars: The Old Republic. Jedná se o hru z prostředí Hvězdných válek, jehož universum pro mnoho z nás blízké. Datum vydání této hry bylo stanovené na 20. prosince 2011. Postupně, jak se přibližovalo datum vydání hry, probíhaly i přípravy. Hlavně se jednalo o nábor lidí na fórech, ať si máme s kým zahrát. Jinak jsme si dobu čekání zkracovali ve hrách jako World of Tanks či League of Legends. Nechť nás provází síla Republika nebo Impérium?...
25 září 2020 Levi Novinky 84
Každý čtvrtek od 19 hodin se budeme scházet na hraní deskovek online. Komunikace bude na našem Discord serveru, kde jsou také informace o tom, jaké hry hrajeme. Základem bude Tabletop Simulator, který má většinu her jako mody na Steam Workshopu. Ale časem se herní sklad bude určitě rozrůstat o další online deskové, karetní a podobné hry. Přijít si zahrát může kdokoli. Pokud někdo nebude znát pravidla, vysvětlí se na začátku. Končíme většinou po dohrání, nebo nejdéle kolem 24 hodiny. Delší hry...
6 duben 2020 Levi Novinky 302
Dobývání vemíru v EVE Online Po ukončení Age of Conan zaujala řadu z nás hra EVE Online. Jedná o vesmírnou sandboxovou hru, ve které hrajete za pilota vesmírných lodí. Svět EVE je obrovský a také nabízí mnoho možností, co můžete ve hře dělat. Ať už vás zajímá těžba exotických minerálů, obchodování nebo bojování a přepady ostatních hráčů, toto vše a mnoho dalšího hra nabízí. Navíc většinu herní ekonomiky vytváří samotní hráči. Platí ovšem, že pokud vám zničí vaší vesmírnou loď, tak je fakt...
22 březen 2020 Levi Crowfall 255
Pětadvacátého února se uzavřel Test server pro „veřejnost“ a podle vyjádření J. Tedd Colemana jsme jen kousek (snad i jeden bug způsobující lag serveru) od toho, aby na Test serveru byl dostupný patch 5.110 – Válka bohů . A co, že to vůbec znamená? Tímto patchem se přesuneme do finální fáze Alfa testu, následovaný (po odlazení a odbugování) oficiální betou, až se tato verze spustí na Live serverech. Hlavním lákadlem jsou Dregs kampaně, které přinesou Guild vs. Guild souboje o dominanci nad...
20 prosinec 2019 Levi Crowfall 247
K shrnutí roku 2019 použiji překlad Founder’s updatu od kreativního ředitele J. Todd Colemana: Když se na chvíli zastavíme a ohlédneme za posledními dvanácti měsíci, můžeme si zrekapitulovat co šlo dobře, a co šlo… no ne tak dobře. Pobavit se za co jsme vděční a předpovědět na co se můžeme těšit v nacházejícím roce. Pro ty, co jsou s námi už od začátku, bych rád začal poděkováním za vaši podporu po dobu trvání tohoto projektu. Jednoznačně to byla dlouhá a zamotaná cesta od Kickstarterové...
9 srpen 2019 Levi Novinky 685
Blíží se podzimní Veterans sraz. Termín srazu je 5. - 8. 9. 2019 na známém místě v Kamenici nad Lipou. Johann již rozesílal přihlášky emailem. Pokud ti email nedorazil, napiš na forum. Těšíme se se všemi na viděnou.
8 duben 2019 Levi ARK: Survival Evolved 525
Po více než měsíční, téměř nulové aktivitě na našem Ark Extinction serveru, jsem se rozhodl server vypnout. Já osobně jsem nehrál už od zhruba února, ale díky všem, co na serveru hráli. Pokud bude další pokračování v podobě nové DLC mapy, je dost pravděpodobné, že bude nový server. Do té doby je možné, že zkusíme nějakou jinou hru, ale přes letní období si myslím, že se moc novinek nechystá. Mějte se fajn, Levi
5 leden 2019 Hakrik Crowfall 813
Tak sem po dlouhé době zpět, novinek je od minule docela dost, takže se zaměřím na ty velké a do nich zkusím vložit ty menší… Hra vstoupila do své závěrečné fáze testovaní pre-alfy. Nedávno LIVE servery prošli přenastavením a je na nich nahraná nejnovější verze hry – patch 5.8 , který přináší nové mechaniky a konečně funkční Kampaně . Na této verzi proběhne finální testování kampaní a po odladění všech problémů, balancování všeho možného (kampaně, povolání a tak), by se měla oznámit a spustit...
1 leden 2019 Levi Novinky 1118
Se začátkem roku 2019 a jako takový opožděný dárek k Vánocům bych chtěl naší komunitě nadělit kompletně rekonstruované webové stránky. Na hlavních změnách jsme se domluvili už na loňských srazech a já tehdy slíbil, že dokonce roku bude web předělaný. Tak tady je. Největší zásah bylo odstranění komunitní části webu (komponenta Jomsocial), kdy jsem testováním zjistil, že to tak jednoduché nebude a proto a také kvůli minimální odstávce jsem se rozhodl udělat web celý znovu na jiném hostingu a pak...