header logo veterans

Jako další z her, které mnohé z nás zaujaly byl Star Wars: The Old Republic. Jedná se o hru z prostředí Hvězdných válek, jehož universum pro mnoho z nás blízké. Datum vydání této hry bylo stanovené na 20. prosince 2011. Postupně, jak se přibližovalo datum vydání hry, probíhaly i přípravy. Hlavně se jednalo o nábor lidí na fórech, ať si máme s kým zahrát. Jinak jsme si dobu čekání zkracovali ve hrách jako World of Tanks či League of Legends.

Nechť nás provází síla

Republika nebo Impérium? Probíhala vášnivá diskuze, za kterou stranu budeme vlastně hrát. Někteří byli zarputile za jednu stranu, další za tu druhou a zbytku to bylo jedno. Vlastně skoro jako v každé hře, která má frakce jdoucí proti sobě. Nakonec jsme se dohodli, že budeme hrát za Impérium.

Hra nabízela za obě strany čtyři základní povolání. Každé toto povolání mělo vlastní příběh, který probíhal na planetách jako Tatooine, Alderaan či Coruscant. Navíc hráč měl i herní společníky, kteří vás provázeli procesem levelení postavy. To vedlo bohužel k tomu, že hráči běhali spíše se svými společníky než s ostatními spoluhráči.

Tradiční PvE dungy jsou zde pojmenovány jako Flashpointy pro menší party a na maximální úrovni pro velké skupiny lidí jsou Operace. Problém u operací byl ten, že obsahovaly bugy, které způsobovaly nejeden pád hry během operace i několika hráčům najednou. Což k poražení bosse moc nepřidávalo :-(.

Potyčky světelných mečů

Hráči soustředění na PvP tu taktéž našli zalíbení v podobě Warzone. Byly to instance, kde jste měli plnit úkol a protistrana se vás snažila zastavit, případně porazit. Základní koncept byl všem známý CtF (Capture the Flag) či Control Pointy. PvP novinkou byl ale rychle velmi populární Hutball – PvP ragby.

Co bylo skvělé, tak každá profese našla uplatnění a byla za svá konání odměňována. Ať už jste hráli za healera, který udržel svůj tým naživu, nebo jste bránili strategický bod, i když se na něm zrovna nebojovalo. Dalším velkým lákadlem měly být velké PvP oblasti, kde se mohlo mlátit velké množství hráčů i ze stejné frakce. Například Outlaw's Den na zmiňovaném Tatooine, kde jsme pořádali i guildovní 1v1 PvP turnaje v tzv. díře.

Také zamrzlá planeta Ilum nabízela open World Impérium vs Republika PvP. Bohužel tyto oblasti byly při velkém počtu hráčů díky masivním lagům a bugům v herním enginu skoro nehratelné.

Letní sraz na Kalichu

Ještě před vydáním SWTOR jsme se poprvé sešli v letním táboře Kalich poblíž Kamenice nad Lipou. Toto místo se nám tak zalíbilo, že jsme všechny následující srazy pořádali právě na tomto místě.

I přes naši lásku k univerzu Hvězdných válek nás hra jako taková moc nezaujala. Proto jsme zůstali jen krátce a rozhlíželi se po zajímavějších MMO hrách. Nových i starších her, ve kterých jsme mohli působit pod vlajkou Veterans bylo několik, ale naši největší pozornost měly TERA: Online a Guild Wars 2.

Kompletní historie...

11 únor 2021 Levi Novinky 759
Po našem krátkém působení ve Star Wars: The Old Republic jsme hledali jinou hru, kterou bychom mohli společně hrát. Rozhodovali jsme se mezi hrami TERA a Guild Wars 2. Nakonec nás více zaujala hra Guild Wars 2. Ze všech nabízených herních módů nás nejvíce zaujal World versus World (zkráceně WvW, nebo česky wéčka). Takže jsme stejně jako před začátkem SWToRu hledali nové hráče na herních fórech, aby nás bylo ve hře co nejvíc. Ve wéčkách proti sobě vždy stojí tři servery, které mezi sebou bojují...
21 prosinec 2020 Levi Crowfall 563
Nejen současný stav hry, ale i popis ras, povolání a celkový úvod do herního systému v jednom videu od Hakrika - guild mastera Veterans ve hře Crowfall.
15 říjen 2020 Levi Novinky 524
Jako další z her, které mnohé z nás zaujaly byl Star Wars: The Old Republic. Jedná se o hru z prostředí Hvězdných válek, jehož universum pro mnoho z nás blízké. Datum vydání této hry bylo stanovené na 20. prosince 2011. Postupně, jak se přibližovalo datum vydání hry, probíhaly i přípravy. Hlavně se jednalo o nábor lidí na fórech, ať si máme s kým zahrát. Jinak jsme si dobu čekání zkracovali ve hrách jako World of Tanks či League of Legends. Nechť nás provází síla Republika nebo Impérium?...
25 září 2020 Levi Novinky 300
Každý čtvrtek od 19 hodin se budeme scházet na hraní deskovek online. Komunikace bude na našem Discord serveru, kde jsou také informace o tom, jaké hry hrajeme. Základem bude Tabletop Simulator, který má většinu her jako mody na Steam Workshopu. Ale časem se herní sklad bude určitě rozrůstat o další online deskové, karetní a podobné hry. Přijít si zahrát může kdokoli. Pokud někdo nebude znát pravidla, vysvětlí se na začátku. Končíme většinou po dohrání, nebo nejdéle kolem 24 hodiny. Delší hry...
6 duben 2020 Levi Novinky 941
Dobývání vemíru v EVE Online Po ukončení Age of Conan zaujala řadu z nás hra EVE Online. Jedná o vesmírnou sandboxovou hru, ve které hrajete za pilota vesmírných lodí. Svět EVE je obrovský a také nabízí mnoho možností, co můžete ve hře dělat. Ať už vás zajímá těžba exotických minerálů, obchodování nebo bojování a přepady ostatních hráčů, toto vše a mnoho dalšího hra nabízí. Navíc většinu herní ekonomiky vytváří samotní hráči. Platí ovšem, že pokud vám zničí vaší vesmírnou loď, tak je fakt...
22 březen 2020 Levi Crowfall 563
Pětadvacátého února se uzavřel Test server pro „veřejnost“ a podle vyjádření J. Tedd Colemana jsme jen kousek (snad i jeden bug způsobující lag serveru) od toho, aby na Test serveru byl dostupný patch 5.110 – Válka bohů . A co, že to vůbec znamená? Tímto patchem se přesuneme do finální fáze Alfa testu, následovaný (po odlazení a odbugování) oficiální betou, až se tato verze spustí na Live serverech. Hlavním lákadlem jsou Dregs kampaně, které přinesou Guild vs. Guild souboje o dominanci nad...
20 prosinec 2019 Levi Crowfall 425
K shrnutí roku 2019 použiji překlad Founder’s updatu od kreativního ředitele J. Todd Colemana: Když se na chvíli zastavíme a ohlédneme za posledními dvanácti měsíci, můžeme si zrekapitulovat co šlo dobře, a co šlo… no ne tak dobře. Pobavit se za co jsme vděční a předpovědět na co se můžeme těšit v nacházejícím roce. Pro ty, co jsou s námi už od začátku, bych rád začal poděkováním za vaši podporu po dobu trvání tohoto projektu. Jednoznačně to byla dlouhá a zamotaná cesta od Kickstarterové...
9 srpen 2019 Levi Novinky 932
Blíží se podzimní Veterans sraz. Termín srazu je 5. - 8. 9. 2019 na známém místě v Kamenici nad Lipou. Johann již rozesílal přihlášky emailem. Pokud ti email nedorazil, napiš na forum. Těšíme se se všemi na viděnou.
8 duben 2019 Levi ARK: Survival Evolved 776
Po více než měsíční, téměř nulové aktivitě na našem Ark Extinction serveru, jsem se rozhodl server vypnout. Já osobně jsem nehrál už od zhruba února, ale díky všem, co na serveru hráli. Pokud bude další pokračování v podobě nové DLC mapy, je dost pravděpodobné, že bude nový server. Do té doby je možné, že zkusíme nějakou jinou hru, ale přes letní období si myslím, že se moc novinek nechystá. Mějte se fajn, Levi