header logo veterans

2008 2009  2010  2011 2012  2013 2014  2015 2016 2017 2018 2019 2020
Age of Conan Aion                      
   EVE Online                    

Vše začalo v Age of Conan

V roce 2008 spoustu lidí čekalo na vydání hry Age of Conan. Jednalo se o další očekávaný přírustek do rodiny MMORPG. Dalšími známými tituly z té doby byly World of Warcraft, Lineage II, Everquest, Ultima Online a další. A společně s blížícím se vydáním hry probíhaly pokusy vytvořit národní guildy.AoC logo

V Česku a na Slovensku tento pokus sjednotit stejně mluvící jedince vznikal na různých webových stránkách a fórech. Pojem sociální sít u nás pořádně ani neexistoval. Projekt nesl název Targuen – podle názvu města, z lidu všemožného a chrabrého, pod mocí nejmoudřejších vládců po Brythunii v té době známé. Targuen se inspiroval systémem správy a řízení legií antického Říma, podle kterého se hráči dělili do kohort podle zaměření. Jednou z kohort je Veterans, která se orientuje na starší hráče. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit přátelské prostředí pro každého, kdo má i jiné priority, než jen hrát počítačové hry.

AoC video Age of Conan vyšel 20.května 2008 a projekt Targuen se začal realizovat na serveru Aquilonia. Vývojáři lákali do hry systémem měst, která budou tvořit pouze komunity guild a hráčů. Bohužel takový systém ve hře nikdy nebyl. Namísto toho byl ve hře známý guildovní systém, podobný ostatním hrám. Targuen se snažil držet pohromadě, ale přišly neshody, konflikty a problémy. Vyústilo to v to, že se jednotlivé kohorty od Targuenu odtrhly a založili si vlastní guildy. Veterans nebylo výjimkou, ale stále zastávalo myšlenku orientovat se na starší hráče i s jinými prioritami. Také jsme si založili své první (dnes již neexistující) webové stránky a fórum. A po dlouhém polemizování jsme dali dohromady první verzi našeho kodexu.

Veterans jako samostatná bojová jednotka

Jako guilda jsme se v Conanovi pěkně činili. Urputně jsme čelili jednotlivým bossů, kteří sužovali tento herní svět. Jmenovitě to byli Vistrix, Kyllikki, Yakhmar a dvě otevřená křídla Black Ring Citadel.

Bojování s cizími hráči pro nás taky nebylo nic cizího. Ale kromě běžných šarvátek jsme si postavili vlastní Battle Keep. To se samozřejmě nelíbilo jiným guildám, takže nás nenechali jen tak být. Soupeřů bylo samozřejmě povícero, ale tím největším soupeřem nám byla guilda SCUM. Jako závěrečná oblast se považovala Kheshatta. Tady se hráči navzájem přepadávali, duelovali či se skládali PvP raidy. Byl i moment, kdy se na naše členy sešla celá mapa, jelikož je nebyli schopni v menším počtu zabít.

První veteránský sraz se konal ekofarmě Jalový dvůr. Díky této zkušenosti jsme měli možnost poznat osoby, se kterými trávíme ve hře tolika času. Zábavná byla situace, kdy jeden ze členů ztratil stylus od mobilu. Zkus ve tmě hledat malou černou tyčinku v lehkém (v některých případech i těžkém) alkoholovém opojení a s mobilem, co svítí minimálně. Stojí to za to.

Postupný odliv

Nic však netrvá věčně a i my jsme se po čase začali dívat do jiných hrách. První odliv hráčů proběhl koncem roku 2009, kdy se naši členové shlédli ve hrách EvE Online a Aion. Postupný odliv hráčů také způsobil, že vývojáři spojili herní servery dohromady. To se bohužel neobešlo bez technických problémů. Jako příklad je změna jména herní postavy a následné problémy vrátit postavě její původní jméno. V květnu 2010 vyšel datadisk Rise of the Godslayer, který nás v Conanovi ještě na nějakou dobu udržel. V březnu 2011 však vyšla hra RIFT, který lákal zbytek našich hráčů, a my jsme se přesunuli tam.

Nahoru

Veterans v Aionuaion logo

Na podzim roku 2009 vyšla hra Aion a my jsme po roce a půl působení opustili Age of Conan. Našim novým domovským světem se stal server Telemachus a temná strana Asmodian. Oproti Age of Conan jsme udělali jednu změnu. Vyhlásili jsme do světa, že rozšiřujeme naše řady a noví hráči tak výrazně obohatili komunitu Veterans.

Server Telemachus se časem stal nejlepším evropským serverem, kde mezi sebou sváděly boje ty nejlepší guildy tehdejší doby. Za Asmodiany to byly Vengeance of The Fallen (VoTF), Unreal, Paradigma, StorM a z československých guild to jsme my, Veterans a dále například NoLife, Dark Legion a Bohemia. Za Elyos to byly BOON Control, eXistence, Section IX.

Hrrr na ně

Soupeřit s ostatními hráči a guildami? To bychom nebyli my, abychom do toho nešli. Přišli bychom tak o spoustu srandy a zážitků. Naše hlavní akce probíhaly v pátek a sobotu, během kterých jsme se snažili zabírat a udržet pevnosti. Ze začátku v tom byla jedna parta, ale bavilo nás to tak moc, až jsme pravidelně skládali i raidy. Každou pevnost bránila osádka NPC, kterým velel Guardian General. Jak si dovedeš představit, jednalo se o tuhého protivníka a po jeho zabití připadla pevnost straně, která jej zabila. Nemluvě o tom, že získat pevnost přinášelo guildě mnohé výhody.

Co však bylo zajímavé, že hráči se také mohli stát Generálem, i když ve slabší formě. Možnost proměnit se v Generála, to pro guildu znamenalo hodně, jelikož tuto proměnu měla pouze hrstka hráčů. A my jsme měli rovnou tři!

Urputné boje dvou stran

Z počátku silně dominovali Asmodiani především zásluhou jedné obrovské guildy. Ta se naneštěstí po chvíli rozpadla a dalšími důvody bylo i to, že hráči odcházeli a těm nově příchozím se více líbila strana Elyos. Bitvy byly mezi oběma stranami po nějaký čas vyrovnané, ale na vrchol se pak dostal Elyos. Velmi dlouhou dobu se Asmodianům nedařilo obsadit žádnou pevnost. Elyos tvrdě odrážel všechny útoky a silně dominoval zásluhou svých Generálů. Asmodiani se však nevzdali a připravovali plán, jak porazit silnou protistranu.

Pak nastal dlouho plánovaný den útoku. Díky chrabrosti a jisté dávce štěstí Asmodianům útok vyšel podle plánu a během dvou dní ztratil Elyos úplně všechno. Tato událost se zapsala jako jedna z největších bitev, která se na serveru Telemachus udála a je také známá jako velký návrat Asmodianů. Chvíli poté mezi sebou obě strany sváděly vyrovnané boje, ale Elyos přišel s odvetným úderem a poprvé v historii nejen na Telemachu, ale rovněž v Evropě Elyos zabral Divine Fortress.

Během dvou let našeho působení v Aionu jsme se stali jednou z hlavních sil Asmodianské komunity. Velkým dílem jsme přispěli v každé větší bitvě, která se na serveru udála, účastnili jsme se komunitních akcí, raidů a zapsali jsme se tak do historie serveru Telemachus.

Když jsme zrovna nemlátili hráče

Už od počátku jsme také chtěli zdolat ty nejtěžší dungeony, které nám hra nabízela, bohužel nám tento cíl znepříjemňovala jedna maličkost. Pokud parta prošla některý dungeon, tak dostala cooldown, což znamenalo, že člověk nemohl jít do stejného dungeonu s jinými hráči. Díky tomu vznikaly stabilní party lidí a ne na všechny se tak dostalo. Raidy jako takové jsme pořádali hlavně v rámci PvP.

Videa z působení v Aionu

Mezi bosse, jejichž herní krutovládu jsme zmařili, patřili například Queen Alukina a Deputy Brigade General Hanuman. Byli jsme schopní jako druzí na serveru skolit i Commandera Bakarnu. Zajímavou perličkou byl Lord Lannok a to nejen pro nás. Ve skutečnosti to byla perlička pro celý server. Všichni se snažili přijít na taktiku, jak ho porazit, ale celkem dlouho se to nedařilo. Po všech těch statečných pokusech se na taktiku naštěstí přišlo a my mohli jít o stupínek výš. Tuhým oříškem byla také instance Dark Poeta. Tato lokalita odměňovala hráče podle jejich dovedností. Po dokončení instance byla parta ohodnocena podle dosažených bodů a zbývajícího času. Dosáhnout ranku „A“ bylo obzvláště náročné a zabít bosse Calindi Flamelord ještě víc. Ale podařilo se nám to. O to větší výzvou bylo dosáhnout ranku „S“, ale dva jedinci z našich řad se této výzvě statečně postavili. Poctivě každý den po dobu jednoho měsíce procházeli Dark Poetu, pilovali taktiku, umírali a odcházeli bez odměn, než se jim podařilo jako prvním za stranu Asmodian skolit Tahabatu! Nutno podotknout, že to byl zároveň neskutečný úspěch pro Asmodiany. Další partě se podařilo zopakovat něco takového až o 2 měsíce později.

Další sraz ve Znojmě

Další sraz se pořádal ve Znojmě roku 2010. Oproti předchozímu srazu, který se konal na ekofarmě, to byla spíš jednorázová akce. Zarezervoval se vinný sklípek, kam jsme jeden den dorazili, popili, poklábosili a další den jsme odjížděli plni nových zážitků a ve veselé náladě domů.

Nahoru

EVE Online Logo Dobývání vemíru v EVE Online

Po ukončení Age of Conan zaujala řadu z nás hra EVE Online. Jedná o vesmírnou sandboxovou hru, ve které hrajete za pilota vesmírných lodí. Svět EVE je obrovský a také nabízí mnoho možností, co můžete ve hře dělat. Ať už vás zajímá těžba exotických minerálů, obchodování nebo bojování a přepady ostatních hráčů, toto vše a mnoho dalšího hra nabízí. Navíc většinu herní ekonomiky vytváří samotní hráči. Platí ovšem, že pokud vám zničí vaší vesmírnou loď, tak je fakt zničená. Tady jsou ztráty trvalé.

Povídá se, že „úmrtnost“ nováčků v EVE bývá až 80 %. Proto jsme se věnovali právě novým pilotům, i sobě navzájem. To, aby nováčci měli možnost proniknout do složitých tajů hry rychleji a snáze, než jak to zakusili první členové. S odstupem času se dá říci, že „úmrtnost“ se podařilo v řadách korporace snížit asi na 50-60 %, což patří k zásadním úspěchům.

Naše počátky

BV Corp LogoPůvodně jsme chtěli použít název, jenž jsme hrdě nesli v jiných světech, tedy Veterans. Bohužel byl tento název již zabrán. Tidacha A tak v březnu 2009 zakládáme Bohemian Veterans, názvem poukazujíc na původ členů. Bohemian Veterans byla korporace česko-slovenská, jako vždy předtím. 
Naše korporace začínala o několika lidech, nejprve pod vedením Bartrixe a operovala v oblasti přísně střeženého regionu Derelik - Hi-Secu, v soustavě Tidacha.

Putování a stěhování napříč sektory

V tomto regionu postupně zakládáme své první základny (POSky). Zanedlouho ale přichází patch Apocrypha s novinkou - wormholes. Tím se vše mění a přesouváme naši základnu dovnitř červích děr typu C3, C4, a nakonec i nejnebezpečnější, typu C6.

Po úspěšném přestěhování do červích děr jsme začali operovat. Těžili jsme vzácné suroviny, stavěli jsme nové a lepší lodě, vybudovali jsme kanceláře a základnu zamýšlenou na výzkum. Začalo se nám dařit a vydělávali jsme dostatek peněz.

Vesmírná stanice v nule

Pobyt v null-secu je z velké části řízen hráči. Proto vstupujeme do naší první aliance Shadow of xXDEATHXx a od té si pronajímáme soustavu H-29TM v regionu Perrigen Falls. Další výzvou je stavba Outpostu - vesmírné stanice.

Amarr Outpost Vesmírná stanice patří společně s výrobou Titána k největším a nejtěžším úkonům hry. Titána je snazší vyrobit, ale je to dražší kvůli šílenému množství surovin. Vesmírná stanice vyžaduje mnohem větší logistiku. Rozhodlo se, že postavíme stanici. K tomu bylo potřeba našetřit cca 25 miliard ISK.

Když byly komponenty nakoupeny, bylo třeba je svozit na jedno místo, kde z komponent bude postaven základ stanice. I toto svážení bylo heroické, neboť bylo potřeba svést přes 31 milionů metrů krychlových!

Po navození surovin a započetí režimu výstavby stanice bylo třeba čekat na 13:00 středoevropského letního času. Krátce poté se stanice rozvinula do své krásy. Jeden z nejtěžších úkonů ve hře, jehož se i korporace o stovkách členů obávají, byl dokončen. A sláva korporace Bohemian Veterans navždy zapsána do kronik hry EVE Online…

Sloučení korporací

Historie aliancí Radost však netrvala dlouho a po zdražení nájemného za soustavu evakuujeme a přecházíme k alianci DEM0N HUNTERS do regionu Geminate. Po vstupu dalších CZ/SK korporací došlo k velmi významné události – sloučení Bohemian Veterans a Black Rats kde byl CEO Rik Leah. Po zuřivých bojích v Geminate byla pro nás situace neudržitelná, a to nás nutilo se poohlédnout po novém domově.

Nový domov nacházíme ve Fountain, kde to Black Rats již znali. Zanedlouho pak odchází z vedení korporace Bartrix a vedení se ujímá Rik Leah, jako již zkušený CEO s dobrými konexemi v alianci.

Bohemian Veterans Chronicles

      

Pokud vás zajímá další pokračování naší historie a další zápasení s nástrahami vesmíru EVE Online, podívejte se na stránky naší korporace - https://www.bvcorp.cz.

To Be Continued...

Nahoru