header logo veterans

EVE Online Logo Dobývání vemíru v EVE Online

Po ukončení Age of Conan zaujala řadu z nás hra EVE Online. Jedná o vesmírnou sandboxovou hru, ve které hrajete za pilota vesmírných lodí. Svět EVE je obrovský a také nabízí mnoho možností, co můžete ve hře dělat. Ať už vás zajímá těžba exotických minerálů, obchodování nebo bojování a přepady ostatních hráčů, toto vše a mnoho dalšího hra nabízí. Navíc většinu herní ekonomiky vytváří samotní hráči. Platí ovšem, že pokud vám zničí vaší vesmírnou loď, tak je fakt zničená. Tady jsou ztráty trvalé.

Povídá se, že „úmrtnost“ nováčků v EVE bývá až 80 %. Proto jsme se věnovali právě novým pilotům, i sobě navzájem. To, aby nováčci měli možnost proniknout do složitých tajů hry rychleji a snáze, než jak to zakusili první členové. S odstupem času se dá říci, že „úmrtnost“ se podařilo v řadách korporace snížit asi na 50-60 %, což patří k zásadním úspěchům.

Naše počátky

BV Corp LogoPůvodně jsme chtěli použít název, jenž jsme hrdě nesli v jiných světech, tedy Veterans. Bohužel byl tento název již zabrán. Tidacha A tak v březnu 2009 zakládáme Bohemian Veterans, názvem poukazujíc na původ členů. Bohemian Veterans byla korporace česko-slovenská, jako vždy předtím. 
Naše korporace začínala o několika lidech, nejprve pod vedením Bartrixe a operovala v oblasti přísně střeženého regionu Derelik - Hi-Secu, v soustavě Tidacha.

Putování a stěhování napříč sektory

V tomto regionu postupně zakládáme své první základny (POSky). Zanedlouho ale přichází patch Apocrypha s novinkou - wormholes. Tím se vše mění a přesouváme naši základnu dovnitř červích děr typu C3, C4, a nakonec i nejnebezpečnější, typu C6.

Po úspěšném přestěhování do červích děr jsme začali operovat. Těžili jsme vzácné suroviny, stavěli jsme nové a lepší lodě, vybudovali jsme kanceláře a základnu zamýšlenou na výzkum. Začalo se nám dařit a vydělávali jsme dostatek peněz.

Vesmírná stanice v nule

Pobyt v null-secu je z velké části řízen hráči. Proto vstupujeme do naší první aliance Shadow of xXDEATHXx a od té si pronajímáme soustavu H-29TM v regionu Perrigen Falls. Další výzvou je stavba Outpostu - vesmírné stanice.

Amarr Outpost Vesmírná stanice patří společně s výrobou Titána k největším a nejtěžším úkonům hry. Titána je snazší vyrobit, ale je to dražší kvůli šílenému množství surovin. Vesmírná stanice vyžaduje mnohem větší logistiku. Rozhodlo se, že postavíme stanici. K tomu bylo potřeba našetřit cca 25 miliard ISK.

Když byly komponenty nakoupeny, bylo třeba je svozit na jedno místo, kde z komponent bude postaven základ stanice. I toto svážení bylo heroické, neboť bylo potřeba svést přes 31 milionů metrů krychlových!

Po navození surovin a započetí režimu výstavby stanice bylo třeba čekat na 13:00 středoevropského letního času. Krátce poté se stanice rozvinula do své krásy. Jeden z nejtěžších úkonů ve hře, jehož se i korporace o stovkách členů obávají, byl dokončen. A sláva korporace Bohemian Veterans navždy zapsána do kronik hry EVE Online…

Sloučení korporací

Historie aliancí Radost však netrvala dlouho a po zdražení nájemného za soustavu evakuujeme a přecházíme k alianci DEM0N HUNTERS do regionu Geminate. Po vstupu dalších CZ/SK korporací došlo k velmi významné události – sloučení Bohemian Veterans a Black Rats kde byl CEO Rik Leah. Po zuřivých bojích v Geminate byla pro nás situace neudržitelná, a to nás nutilo se poohlédnout po novém domově.

Nový domov nacházíme ve Fountain, kde to Black Rats již znali. Zanedlouho pak odchází z vedení korporace Bartrix a vedení se ujímá Rik Leah, jako již zkušený CEO s dobrými konexemi v alianci.

Bohemian Veterans Chronicles

      

Pokud vás zajímá další pokračování naší historie a další zápasení s nástrahami vesmíru EVE Online, podívejte se na stránky naší korporace - https://www.bvcorp.cz.

11 únor 2021 Levi Novinky 759
Po našem krátkém působení ve Star Wars: The Old Republic jsme hledali jinou hru, kterou bychom mohli společně hrát. Rozhodovali jsme se mezi hrami TERA a Guild Wars 2. Nakonec nás více zaujala hra Guild Wars 2. Ze všech nabízených herních módů nás nejvíce zaujal World versus World (zkráceně WvW, nebo česky wéčka). Takže jsme stejně jako před začátkem SWToRu hledali nové hráče na herních fórech, aby nás bylo ve hře co nejvíc. Ve wéčkách proti sobě vždy stojí tři servery, které mezi sebou bojují...
21 prosinec 2020 Levi Crowfall 563
Nejen současný stav hry, ale i popis ras, povolání a celkový úvod do herního systému v jednom videu od Hakrika - guild mastera Veterans ve hře Crowfall.
15 říjen 2020 Levi Novinky 523
Jako další z her, které mnohé z nás zaujaly byl Star Wars: The Old Republic. Jedná se o hru z prostředí Hvězdných válek, jehož universum pro mnoho z nás blízké. Datum vydání této hry bylo stanovené na 20. prosince 2011. Postupně, jak se přibližovalo datum vydání hry, probíhaly i přípravy. Hlavně se jednalo o nábor lidí na fórech, ať si máme s kým zahrát. Jinak jsme si dobu čekání zkracovali ve hrách jako World of Tanks či League of Legends. Nechť nás provází síla Republika nebo Impérium?...
25 září 2020 Levi Novinky 300
Každý čtvrtek od 19 hodin se budeme scházet na hraní deskovek online. Komunikace bude na našem Discord serveru, kde jsou také informace o tom, jaké hry hrajeme. Základem bude Tabletop Simulator, který má většinu her jako mody na Steam Workshopu. Ale časem se herní sklad bude určitě rozrůstat o další online deskové, karetní a podobné hry. Přijít si zahrát může kdokoli. Pokud někdo nebude znát pravidla, vysvětlí se na začátku. Končíme většinou po dohrání, nebo nejdéle kolem 24 hodiny. Delší hry...
6 duben 2020 Levi Novinky 941
Dobývání vemíru v EVE Online Po ukončení Age of Conan zaujala řadu z nás hra EVE Online. Jedná o vesmírnou sandboxovou hru, ve které hrajete za pilota vesmírných lodí. Svět EVE je obrovský a také nabízí mnoho možností, co můžete ve hře dělat. Ať už vás zajímá těžba exotických minerálů, obchodování nebo bojování a přepady ostatních hráčů, toto vše a mnoho dalšího hra nabízí. Navíc většinu herní ekonomiky vytváří samotní hráči. Platí ovšem, že pokud vám zničí vaší vesmírnou loď, tak je fakt...
22 březen 2020 Levi Crowfall 563
Pětadvacátého února se uzavřel Test server pro „veřejnost“ a podle vyjádření J. Tedd Colemana jsme jen kousek (snad i jeden bug způsobující lag serveru) od toho, aby na Test serveru byl dostupný patch 5.110 – Válka bohů . A co, že to vůbec znamená? Tímto patchem se přesuneme do finální fáze Alfa testu, následovaný (po odlazení a odbugování) oficiální betou, až se tato verze spustí na Live serverech. Hlavním lákadlem jsou Dregs kampaně, které přinesou Guild vs. Guild souboje o dominanci nad...
20 prosinec 2019 Levi Crowfall 424
K shrnutí roku 2019 použiji překlad Founder’s updatu od kreativního ředitele J. Todd Colemana: Když se na chvíli zastavíme a ohlédneme za posledními dvanácti měsíci, můžeme si zrekapitulovat co šlo dobře, a co šlo… no ne tak dobře. Pobavit se za co jsme vděční a předpovědět na co se můžeme těšit v nacházejícím roce. Pro ty, co jsou s námi už od začátku, bych rád začal poděkováním za vaši podporu po dobu trvání tohoto projektu. Jednoznačně to byla dlouhá a zamotaná cesta od Kickstarterové...
9 srpen 2019 Levi Novinky 932
Blíží se podzimní Veterans sraz. Termín srazu je 5. - 8. 9. 2019 na známém místě v Kamenici nad Lipou. Johann již rozesílal přihlášky emailem. Pokud ti email nedorazil, napiš na forum. Těšíme se se všemi na viděnou.
8 duben 2019 Levi ARK: Survival Evolved 776
Po více než měsíční, téměř nulové aktivitě na našem Ark Extinction serveru, jsem se rozhodl server vypnout. Já osobně jsem nehrál už od zhruba února, ale díky všem, co na serveru hráli. Pokud bude další pokračování v podobě nové DLC mapy, je dost pravděpodobné, že bude nový server. Do té doby je možné, že zkusíme nějakou jinou hru, ale přes letní období si myslím, že se moc novinek nechystá. Mějte se fajn, Levi