header logo veterans

GW2 LogoPo našem krátkém působení ve Star Wars: The Old Republic jsme hledali jinou hru, kterou bychom mohli společně hrát. Rozhodovali jsme se mezi hrami TERA a Guild Wars 2. Nakonec nás více zaujala hra Guild Wars 2. Ze všech nabízených herních módů nás nejvíce zaujal World versus World (zkráceně WvW, nebo česky wéčka). Takže jsme stejně jako před začátkem SWToRu hledali nové hráče na herních fórech, aby nás bylo ve hře co nejvíc.

Ve wéčkách proti sobě vždy stojí tři servery, které mezi sebou bojují o opevnění po dobu jednoho týdne. Na konci týdne server, který nasbíral nejvíce bodů, vyhrává. Následující týden pak proti sobě stojí jiné servery. Mód WvW rovněž zaujal spoustu guild, které si získaly jméno i v jiných hrách. Byly to například Vengence of the Fallen, Futilez, Za Drots, Circle of Nine a mnoho dalších. Chtěli vytvořit prostředí pro organizovaná wéčka, podobně jako tomu bylo například v EvE Online. 

VG emblem Francouzi, Němci i Španělé si určili servery, na kterých se chtějí shlukovat, jiné servery si vybrali hráči jakožto Roleplay. Wéčkově orientovaným guildám se zalíbil server Seafarer’s Rest, jelikož podle fóra to vypadalo tak, že tam pořádně nikdo nebude. Komunikace ohledně tohoto záměru probíhala na oficiálních forech, a pro přijetí do této aliance jsme museli podávat přihlášku jako guilda. Jelikož naše jméno nebylo úplně neznámé po úspěších v EvE Online, Aionu a dalších MMO, stali jsme se hrdými členy s názvem Veterans Guild [VG] a aktivně jsme se podíleli na dění v alianci.

 Proto s příchodem data vydání zakládáme naše postavy na EU serveru Seafarer’s Rest (SFR). Nám i ostatním guildám se podařilo dostat se na tento server a tak oficiálně vzniká aliance s názvem FUBAR. Skvělé byly jak bitvy na pláních, tak dobývání pevností. Obzvlášť velké souboje se odehrávaly o plně vylepšené hrady, kde boje čítaly desítky lidí na každé straně.

Náhled na World vs World mapu

Sjednocení guild

Mód WvW zaujal řadu českých a slovenských hráčů. Proto jsme společně s guildami Bohemian Guard [BG] a Servants of Ishap [ISH] vytvořili alianci. Přece jen ve více hráčích jsme měli v tomto módu větší možnosti. Tato aliance trvala zhruba 2 měsíce, během kterých jsme užívali aktivit, které hra nabízela.

 Náborové video - War Begins

Jako každá hra, tak i Guild Wars 2 se některým hráčům ohrálo. Odchod lidí obzvlášť postihl zbývající dvě guildy. Jelikož ty více trpěli odlivem lidí, spojili jsme se pod záštitou Veterans. Pro nás tento rok znamenal letní Veteránský sraz na našem oblíbeném místě v Kamenici nad Lipou. Nebyla zde nouze o nové i staré členy, různé aktivity a především dobrou atmosféru.

Hrozby světa Tyrie

Přestože jsme nejčastěji běhali ve wéčkách, občas jsme zavítali i do normálních map. Plnili jsme herní eventy, mlátili jsme world bosse. Například jsme se účastnili prvního zabíjení Karka Queen, která se odehrávala při přidání nové lokace. Nebo jsme organizovali zabíjení předělaného Tequatla pro řadu CZ/SK guild. Taktéž nebyla nouze o týdenní guild mise, kde jsme v časovém limitu hledali na mapě konkrétní mobku a tu pak zabíjeli (občas ona nás), nebo jsme se snažili proskákat skákačky až nakonec. Ne každý si však rozuměl s mezerníkem, takže teleporty byly v těchto případech vítanou záchranou.

WvW turnaj aneb když je (není) o co bojovat

Pohled, který chtěl každý hráč vidět aneb PYTLÍČKYYYY Na podzim roku 2013 se v GW2 pořádala první WvW sezóna. Tato sezóna trvala 7 týdnů a všechny servery byly rozděleny do tří lig po devíti.
My jsme během první sezóny zastávali ty méně zábavné, nicméně důležité úkoly. Opevňování objektů, hlídání a varování před útoky nepřátel či doprovázení karavan. Když se zadařilo, zapojili jsme se i do velkých soubojů.

Jako striktně CZ/SK guilda jsme ve většině MMO neměli tolik hráčů oproti mezinárodním guildám a právě ve wéčkách to bylo znát. Co nám však chybělo v počtech jsme doháněli taktikami s neviditelností, teleporty a i v menší skupině jsme drtili mnohem větší neorganizované „bloby“ nepřátel.
Během těchto 7 týdnů nastaly mezi servery ve všech ligách velké spory. V naší lize se SFR handrkovalo se servery Vizunah Square a Piken Square. Oba servery se spojili proti SFR, aby zajistili naše sesazení z celkového prvního místa. Turnaj tak nakonec vyhrál server Vizunah Square a SFR sdílí 2. místo se serverem Jade Sea.

World vs World video

Není s kým bojovat

Po skončení turnaje servery postupně mění styl boje. Guildy jako takové přestávaly běhat samostatně. Často totiž stály proti značné přesile nepřátel. Souboje se vyvinuly do podoby tzv. Karma Trainu. Na mapách se objeví Commander (Velitel), ke kterému se připojí další hráči a běhají pod jeho „vedením“. Tahle velká banda pak přebírá všechno, co jim přijde pod ruku, jelikož se tímhle stylem nejsnáze vydělávaly peníze a herní hodnosti.
Menší guildy s menším počtem členů tak trpí. Kvantita občas hraje roli, protože v 15 zabíjet 40 nepřátel není zrovna snadný úkol. Proto jsme hledali jiný server, na kterém bychom mohli působit a souboje si začali zase užívat. Tím serverem se stalo Desolation. Tam jsme se spojili s guildou Viking Krigere [VK] a pod záštitou Veterans jsme mohli opět společně běhat ve slušných počtech a bojovat s novými nepřáteli.

Další video z WvW bojů Další wéčkový turnaj

Na jaře 2014 se konala 2. WvW sezóna a my bojujeme za server Desolation. Serveru jako takovému se dařilo velmi dobře. Tento pocit se velmi rychle vytratil, když jsme bojovali proti serveru Seafarer’s Rest. Komunita Desolation poznala, že proti sobě má velmi tvrdého soupeře.
Stejně jako v první sezóně docházelo k domluvám a zákeřnostem. Tentokrát to byla spolupráce mezi SFR a Baruch Bay, aby zabránili Desolation v umístění se na vítězných příčkách. I přes velkou snahu se Desolation probojoval na 2. místo s dalšími dvěma servery.

V létě 2014 se koná další Veteránský sraz. Na tomto rekordním srazu se nás sešlo více než 70!

Letní sraz Veterans 2014

Ticho po pěšině

Každá hra se časem ohraje. Tento osud potkalo i Guild Wars 2. Vliv na to mělo i to, že vývojáři s hráči moc nekomunikovali. Herního obsahu přibývalo poskrovnu a náš oblíbený mód WvW byl s jakoukoli novinkou většinou až na posledním místě.Opakovala se situace, kdy naše řady řídly o dobré hráče a kamarády. Opět jsme byli v situaci, kdy nás nebylo tolik, abychom dokázali stát proti početnějším skupinám. Tentokrát se však mnohým z nás nechtělo pokračovat dál.

Změnou také bylo, že Guild Wars 2 přešlo na model Free to play. Noví hráči sice měli jistá omezení, přesto se ale řada vlastníků původní verze cítila ukřivděná. Vývojáři představili nový datadisk, který měl vycházet v říjnu 2015, ale měl stát dost peněz. I když jste vlastnili původní hru, datadisk vás stál stejně jako hráče, který začal hrát zadarmo.

To spoustu lidí (včetně řady Veteránů) popudilo a vedlo ke konci našeho působení. Tím naše 2,5leté hraní ve světě Tyrie dosáhlo svého konce.

Galerie obrázků a screenshotů

Kompletní playlist videí z našeho působení v Guild Wars 2

Kompletní historie...

11 únor 2021 Levi Novinky 789
Po našem krátkém působení ve Star Wars: The Old Republic jsme hledali jinou hru, kterou bychom mohli společně hrát. Rozhodovali jsme se mezi hrami TERA a Guild Wars 2. Nakonec nás více zaujala hra Guild Wars 2. Ze všech nabízených herních módů nás nejvíce zaujal World versus World (zkráceně WvW, nebo česky wéčka). Takže jsme stejně jako před začátkem SWToRu hledali nové hráče na herních fórech, aby nás bylo ve hře co nejvíc. Ve wéčkách proti sobě vždy stojí tři servery, které mezi sebou bojují...
21 prosinec 2020 Levi Crowfall 588
Nejen současný stav hry, ale i popis ras, povolání a celkový úvod do herního systému v jednom videu od Hakrika - guild mastera Veterans ve hře Crowfall.
15 říjen 2020 Levi Novinky 554
Jako další z her, které mnohé z nás zaujaly byl Star Wars: The Old Republic. Jedná se o hru z prostředí Hvězdných válek, jehož universum pro mnoho z nás blízké. Datum vydání této hry bylo stanovené na 20. prosince 2011. Postupně, jak se přibližovalo datum vydání hry, probíhaly i přípravy. Hlavně se jednalo o nábor lidí na fórech, ať si máme s kým zahrát. Jinak jsme si dobu čekání zkracovali ve hrách jako World of Tanks či League of Legends. Nechť nás provází síla Republika nebo Impérium?...
25 září 2020 Levi Novinky 319
Každý čtvrtek od 19 hodin se budeme scházet na hraní deskovek online. Komunikace bude na našem Discord serveru, kde jsou také informace o tom, jaké hry hrajeme. Základem bude Tabletop Simulator, který má většinu her jako mody na Steam Workshopu. Ale časem se herní sklad bude určitě rozrůstat o další online deskové, karetní a podobné hry. Přijít si zahrát může kdokoli. Pokud někdo nebude znát pravidla, vysvětlí se na začátku. Končíme většinou po dohrání, nebo nejdéle kolem 24 hodiny. Delší hry...
6 duben 2020 Levi Novinky 976
Dobývání vemíru v EVE Online Po ukončení Age of Conan zaujala řadu z nás hra EVE Online. Jedná o vesmírnou sandboxovou hru, ve které hrajete za pilota vesmírných lodí. Svět EVE je obrovský a také nabízí mnoho možností, co můžete ve hře dělat. Ať už vás zajímá těžba exotických minerálů, obchodování nebo bojování a přepady ostatních hráčů, toto vše a mnoho dalšího hra nabízí. Navíc většinu herní ekonomiky vytváří samotní hráči. Platí ovšem, že pokud vám zničí vaší vesmírnou loď, tak je fakt...
22 březen 2020 Levi Crowfall 576
Pětadvacátého února se uzavřel Test server pro „veřejnost“ a podle vyjádření J. Tedd Colemana jsme jen kousek (snad i jeden bug způsobující lag serveru) od toho, aby na Test serveru byl dostupný patch 5.110 – Válka bohů . A co, že to vůbec znamená? Tímto patchem se přesuneme do finální fáze Alfa testu, následovaný (po odlazení a odbugování) oficiální betou, až se tato verze spustí na Live serverech. Hlavním lákadlem jsou Dregs kampaně, které přinesou Guild vs. Guild souboje o dominanci nad...
20 prosinec 2019 Levi Crowfall 439
K shrnutí roku 2019 použiji překlad Founder’s updatu od kreativního ředitele J. Todd Colemana: Když se na chvíli zastavíme a ohlédneme za posledními dvanácti měsíci, můžeme si zrekapitulovat co šlo dobře, a co šlo… no ne tak dobře. Pobavit se za co jsme vděční a předpovědět na co se můžeme těšit v nacházejícím roce. Pro ty, co jsou s námi už od začátku, bych rád začal poděkováním za vaši podporu po dobu trvání tohoto projektu. Jednoznačně to byla dlouhá a zamotaná cesta od Kickstarterové...
9 srpen 2019 Levi Novinky 946
Blíží se podzimní Veterans sraz. Termín srazu je 5. - 8. 9. 2019 na známém místě v Kamenici nad Lipou. Johann již rozesílal přihlášky emailem. Pokud ti email nedorazil, napiš na forum. Těšíme se se všemi na viděnou.
8 duben 2019 Levi ARK: Survival Evolved 791
Po více než měsíční, téměř nulové aktivitě na našem Ark Extinction serveru, jsem se rozhodl server vypnout. Já osobně jsem nehrál už od zhruba února, ale díky všem, co na serveru hráli. Pokud bude další pokračování v podobě nové DLC mapy, je dost pravděpodobné, že bude nový server. Do té doby je možné, že zkusíme nějakou jinou hru, ale přes letní období si myslím, že se moc novinek nechystá. Mějte se fajn, Levi