header logo veterans

V roce 2008 spousta lidí čekalo na vydání hry Age of Conan. Jednalo se o další očekávaný přírustek do rodiny MMORPG. Dalšími známými tituly z té doby byly World of Warcraft, Lineage II, Everquest, Ultima Online a další. A společně s blížícím se vydáním hry probíhaly pokusy vytvořit národní guildy.

V Česku a na Slovenku tento pokus sjednotit stejně mluvící jedince vznikal na různých webových stránkách a fórech. Pojem sociální sít u nás pořádně ani neexistoval. Projekt nesl název Targuen – podle názvu města, z lidu všemožného a chrabrého, pod mocí nejmoudřejších vládců po Brythunii v té době známé.

Targuen se inspiroval systémem správy a řízení legií antického Říma, podle kterého se hráči dělili do kohort podle zaměření. Jednou z kohort je Veterans, která se orientuje na starší hráče. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit přátelské prostředí pro každého, kdo má i jiné priority, než jen hrát počítačové hry.

Age of Conan vyšel 20.května 2008 a projekt Targuen se začal realizovat na serveru Aquilonia. Vývojáři lákali do hry systémem měst, která budou tvořit pouze komunity guild a hráčů. Bohužel takový systém ve hře nikdy nebyl. Namísto toho byl ve hře známý guildovní systém, podobný ostatním hrám.

Targuen se snažil držet pohromadě, ale přišly neshody, konflikty a problémy. Vyústilo to v to, že se jednotlivé kohorty od Targuenu odtrhly a založili si vlastní guildy. Veterans nebylo výjimkou, ale stále zastávalo myšlenku orientovat se na starší hráče i s jinými prioritami.

Také jsme si založili své první (dnes již neexistující) webové stránky a fórum. A po dlouhém polemizování jsme dali dohromady první verzi našeho kodexu.

Veterans jako samostatná bojová jednotka

Jako guilda jsme se v Conanovi pěkně činili. Urputně jsme čelili jednotlivým bossů, kteří sužovali tento herní svět. Jmenovitě to byli Vistrix, Kyllikki, Yakhmar a dvě otevřená křídla Black Ring Citadel.

Bojování s cizími hráči pro nás taky nebylo nic cizího. Ale kromě běžných šarvátek jsme si postavili vlastní Battle Keep. To se samozřejmě nelíbilo jiným guildám, takže nás nenechali jen tak být. Soupeřů bylo samozřejmě povícero, ale tím největším soupeřem nám byla guilda SCUM.

AoC siege

Jako závěrečná oblast se považovala Kheshatta. Tady se hráči navzájem přepadávali, duelovali či se skládali PvP raidy. Byl i moment, kdy se na naše členy sešla celá mapa, jelikož je nebyli schopni v menším počtu zabít.

První veteránský sraz se konal ekofarmě Jalový dvůr. Díky této zkušenosti jsme měli možnost poznat osoby, se kterými trávíme ve hře tolika času. Zábavná byla situace, kdy jeden ze členů ztratil sylabus od mobilu. Zkus ve tmě hledat malou černou tyčinku v lehkém (v některých případech i těžkém) alkoholovém opojení a s mobilem, co svítí minimálně. Stojí to za to.

Postupný odliv

Nic však netrvá věčně a i my jsme se po čase začali dívat do jiných hrách. První odliv hráčů proběhl koncem roku 2009, kdy se naši členové shlédli ve hrách EvE Online a Aion.

Postupný odliv hráčů také způsobil, že vývojáři spojili herní servery dohromady. To se bohužel neobešlo bez technických problémů. Jako příklad je změna jména herní postavy a následné problémy vrátit postavě její původní jméno.

V květnu 2010 vyšel datadisk Rise of the Godslayer, který nás v Conanovi ještě na nějakou dobu udržel. V březnu 2011 však vyšla hra RIFT, který lákal zbytek našich hráčů, a my jsme se přesunuli tam.

9 srpen 2019 Levi Novinky 404
Blíží se podzimní Veterans sraz. Termín srazu je 5. - 8. 9. 2019 na známém místě v Kamenici nad Lipou. Johann již rozesílal přihlášky emailem. Pokud ti email nedorazil, napiš na forum. Těšíme se se všemi na viděnou.
8 duben 2019 Levi ARK: Survival Evolved 309
Po více než měsíční, téměř nulové aktivitě na našem Ark Extinction serveru, jsem se rozhodl server vypnout. Já osobně jsem nehrál už od zhruba února, ale díky všem, co na serveru hráli. Pokud bude další pokračování v podobě nové DLC mapy, je dost pravděpodobné, že bude nový server. Do té doby je možné, že zkusíme nějakou jinou hru, ale přes letní období si myslím, že se moc novinek nechystá. Mějte se fajn, Levi
5 leden 2019 Hakrik Crowfall 555
Tak sem po dlouhé době zpět, novinek je od minule docela dost, takže se zaměřím na ty velké a do nich zkusím vložit ty menší… Hra vstoupila do své závěrečné fáze testovaní pre-alfy. Nedávno LIVE servery prošli přenastavením a je na nich nahraná nejnovější verze hry – patch 5.8 , který přináší nové mechaniky a konečně funkční Kampaně . Na této verzi proběhne finální testování kampaní a po odladění všech problémů, balancování všeho možného (kampaně, povolání a tak), by se měla oznámit a spustit...
1 leden 2019 Levi Novinky 753
Se začátkem roku 2019 a jako takový opožděný dárek k Vánocům bych chtěl naší komunitě nadělit kompletně rekonstruované webové stránky. Na hlavních změnách jsme se domluvili už na loňských srazech a já tehdy slíbil, že dokonce roku bude web předělaný. Tak tady je. Největší zásah bylo odstranění komunitní části webu (komponenta Jomsocial), kdy jsem testováním zjistil, že to tak jednoduché nebude a proto a také kvůli minimální odstávce jsem se rozhodl udělat web celý znovu na jiném hostingu a pak...
26 prosinec 2018 Levi ARK: Survival Evolved 680
Po zkoušce zabydlet se na jednom menším CZ/SK PvE serveru a následném upadnutí tohoto serveru do trvalého komatu jsem zjistil, že stále platí staré pořekadlo: "Co si neuděláš sám...". A proto od dnešního dne spouštíme vlastní ARK: Survival Evolved server s Extinction mapou. Neznamená to ale, že je server pouze pro členy Veterans. Naopak budeme rádi, když kdokoli, kdo si chce v klidu zahrát nový datadisk přijde na náš server a zabydlí se. Server má několik základních modů, bez kterých si...
4 květen 2018 Hakrik Crowfall 414
Měsíc se s měsícem sešel a rád bych shrnul některé věci, co se mezitím udály z hlediska vývoje. Do hry se dostali vendoři a jejich stánky. Momentálně je jedenáct vizuálně rozdílných typů stánků, ke kterým může být přiřazen vendor. Jak to bude fungovat? Necháte si ukraftit preferovaný stánek a vendora. Ve svém, guildovním nebo cizím království (EK) stánek připojíte k postavené budově na vyhrazený spot. Podle typu a velikosti budovy i několik… samozřejmě za předpokladu, že na to máte práva :)...
7 březen 2018 Hakrik Crowfall 292
Při úvodním otevření tématu o Crowallu jsem minule popsal nějaké mechanizmy. Dneska shrnu, co se mezitím stalo, změnilo a stane. Prvně bych chtěl zmínit, že autoři konečně začali zveřejňovat tutoriál videa o tom, co hra je a jak fungují jednotlivé mechanizmy. List jednotlivých témat se pomalu rozrůstá a je přístupný na Youtube. Tak pomocí herního klienta v menu. Kdo tedy vládne anglickým jazykem… Všem luckerům doporučuji přečíst téma Crowfall a RNG (generování náhodných čísel), kde je hezky...
24 leden 2018 Hakrik Crowfall 307
C rowfall je “Buy once play forever“ (kup jednou hraj napořád) MMORPG fantasy – “Throne war simulátor“ s VIP statusem. Což znamená, že si za 50$ koupíte hru a pokud nechcete utrácet další peníze, nebudete k tomu nuceni a neměli byste být nijak zvlášť znevýhodněni oproti těm co si hodlají připlácet za VIP 15$ měsíčně, o tom více dále. Na výběr bude jako ve správném fantasy světě dvanáct hratelných a rozličných (nejen vzhledově) ras a jedenáct povolání. Každá rasa má omezené možnosti, jaké z...
21 prosinec 2017 Levi Novinky 270
Blíží se konec roku 2017, Vánoční svátky a také doba dovolených, kdy je nejen čas na společné chvíle s rodinou, kamarády a známými, ale také na hraní her. Chtěl bych tedy za sebe, i celou komunitu Veterans popřát všem pohodové svátky, hodně her pod stromečkem a napsat pár vět o tom, co se událo ve Veterans během tohoto roku. Začátek roku byl ve velkém očekávání nové survival hry Conan Exiles od herního studia Funcom, které většina z nás zná díky hře Age of Conan, ve které vznikli Veterans jako...
8 září 2017 Ponch0 Novinky 463
Ako sa už stalo zvykom aj tento rok sa konal tradičný jesenný zraz Veteránov. Kroky počítačových nadšencov z radov Veterans, viedli do detského tábora Kalich neďaleko malebného mestečka Kamenice nad Lipou. Štvrtok sa niesol v znamení príchodov a srdcervúcich stretnutí po rokoch. Väčšina zúčastnených stihla spoločnú večeru a po naplnení svojich žalúdkov sa mohla pustiť do voľnej zábavy. V dôsledku nepriaznivého počasia prevládali stolové hry Bang, Krycie mená obrázky, Arkham Horror, ktoré sa...