header logo veterans

V roce 2008 spousta lidí čekalo na vydání hry Age of Conan. Jednalo se o další očekávaný přírustek do rodiny MMORPG. Dalšími známými tituly z té doby byly World of Warcraft, Lineage II, Everquest, Ultima Online a další. A společně s blížícím se vydáním hry probíhaly pokusy vytvořit národní guildy.

V Česku a na Slovenku tento pokus sjednotit stejně mluvící jedince vznikal na různých webových stránkách a fórech. Pojem sociální sít u nás pořádně ani neexistoval. Projekt nesl název Targuen – podle názvu města, z lidu všemožného a chrabrého, pod mocí nejmoudřejších vládců po Brythunii v té době známé.

Targuen se inspiroval systémem správy a řízení legií antického Říma, podle kterého se hráči dělili do kohort podle zaměření. Jednou z kohort je Veterans, která se orientuje na starší hráče. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit přátelské prostředí pro každého, kdo má i jiné priority, než jen hrát počítačové hry.

Age of Conan vyšel 20.května 2008 a projekt Targuen se začal realizovat na serveru Aquilonia. Vývojáři lákali do hry systémem měst, která budou tvořit pouze komunity guild a hráčů. Bohužel takový systém ve hře nikdy nebyl. Namísto toho byl ve hře známý guildovní systém, podobný ostatním hrám.

Targuen se snažil držet pohromadě, ale přišly neshody, konflikty a problémy. Vyústilo to v to, že se jednotlivé kohorty od Targuenu odtrhly a založili si vlastní guildy. Veterans nebylo výjimkou, ale stále zastávalo myšlenku orientovat se na starší hráče i s jinými prioritami.

Také jsme si založili své první (dnes již neexistující) webové stránky a fórum. A po dlouhém polemizování jsme dali dohromady první verzi našeho kodexu.

Veterans jako samostatná bojová jednotka

Jako guilda jsme se v Conanovi pěkně činili. Urputně jsme čelili jednotlivým bossů, kteří sužovali tento herní svět. Jmenovitě to byli Vistrix, Kyllikki, Yakhmar a dvě otevřená křídla Black Ring Citadel.

Bojování s cizími hráči pro nás taky nebylo nic cizího. Ale kromě běžných šarvátek jsme si postavili vlastní Battle Keep. To se samozřejmě nelíbilo jiným guildám, takže nás nenechali jen tak být. Soupeřů bylo samozřejmě povícero, ale tím největším soupeřem nám byla guilda SCUM.

AoC siege

Jako závěrečná oblast se považovala Kheshatta. Tady se hráči navzájem přepadávali, duelovali či se skládali PvP raidy. Byl i moment, kdy se na naše členy sešla celá mapa, jelikož je nebyli schopni v menším počtu zabít.

První veteránský sraz se konal ekofarmě Jalový dvůr. Díky této zkušenosti jsme měli možnost poznat osoby, se kterými trávíme ve hře tolika času. Zábavná byla situace, kdy jeden ze členů ztratil sylabus od mobilu. Zkus ve tmě hledat malou černou tyčinku v lehkém (v některých případech i těžkém) alkoholovém opojení a s mobilem, co svítí minimálně. Stojí to za to.

Postupný odliv

Nic však netrvá věčně a i my jsme se po čase začali dívat do jiných hrách. První odliv hráčů proběhl koncem roku 2009, kdy se naši členové shlédli ve hrách EvE Online a Aion.

Postupný odliv hráčů také způsobil, že vývojáři spojili herní servery dohromady. To se bohužel neobešlo bez technických problémů. Jako příklad je změna jména herní postavy a následné problémy vrátit postavě její původní jméno.

V květnu 2010 vyšel datadisk Rise of the Godslayer, který nás v Conanovi ještě na nějakou dobu udržel. V březnu 2011 však vyšla hra RIFT, který lákal zbytek našich hráčů, a my jsme se přesunuli tam.

6 duben 2020 Levi Novinky 187
Dobývání vemíru v EVE Online Po ukončení Age of Conan zaujala řadu z nás hra EVE Online. Jedná o vesmírnou sandboxovou hru, ve které hrajete za pilota vesmírných lodí. Svět EVE je obrovský a také nabízí mnoho možností, co můžete ve hře dělat. Ať už vás zajímá těžba exotických minerálů, obchodování nebo bojování a přepady ostatních hráčů, toto vše a mnoho dalšího hra nabízí. Navíc většinu herní ekonomiky vytváří samotní hráči. Platí ovšem, že pokud vám zničí vaší vesmírnou loď, tak je fakt...
22 březen 2020 Levi Crowfall 165
Pětadvacátého února se uzavřel Test server pro „veřejnost“ a podle vyjádření J. Tedd Colemana jsme jen kousek (snad i jeden bug způsobující lag serveru) od toho, aby na Test serveru byl dostupný patch 5.110 – Válka bohů . A co, že to vůbec znamená? Tímto patchem se přesuneme do finální fáze Alfa testu, následovaný (po odlazení a odbugování) oficiální betou, až se tato verze spustí na Live serverech. Hlavním lákadlem jsou Dregs kampaně, které přinesou Guild vs. Guild souboje o dominanci nad...
20 prosinec 2019 Levi Crowfall 185
K shrnutí roku 2019 použiji překlad Founder’s updatu od kreativního ředitele J. Todd Colemana: Když se na chvíli zastavíme a ohlédneme za posledními dvanácti měsíci, můžeme si zrekapitulovat co šlo dobře, a co šlo… no ne tak dobře. Pobavit se za co jsme vděční a předpovědět na co se můžeme těšit v nacházejícím roce. Pro ty, co jsou s námi už od začátku, bych rád začal poděkováním za vaši podporu po dobu trvání tohoto projektu. Jednoznačně to byla dlouhá a zamotaná cesta od Kickstarterové...
9 srpen 2019 Levi Novinky 616
Blíží se podzimní Veterans sraz. Termín srazu je 5. - 8. 9. 2019 na známém místě v Kamenici nad Lipou. Johann již rozesílal přihlášky emailem. Pokud ti email nedorazil, napiš na forum. Těšíme se se všemi na viděnou.
8 duben 2019 Levi ARK: Survival Evolved 462
Po více než měsíční, téměř nulové aktivitě na našem Ark Extinction serveru, jsem se rozhodl server vypnout. Já osobně jsem nehrál už od zhruba února, ale díky všem, co na serveru hráli. Pokud bude další pokračování v podobě nové DLC mapy, je dost pravděpodobné, že bude nový server. Do té doby je možné, že zkusíme nějakou jinou hru, ale přes letní období si myslím, že se moc novinek nechystá. Mějte se fajn, Levi
5 leden 2019 Hakrik Crowfall 719
Tak sem po dlouhé době zpět, novinek je od minule docela dost, takže se zaměřím na ty velké a do nich zkusím vložit ty menší… Hra vstoupila do své závěrečné fáze testovaní pre-alfy. Nedávno LIVE servery prošli přenastavením a je na nich nahraná nejnovější verze hry – patch 5.8 , který přináší nové mechaniky a konečně funkční Kampaně . Na této verzi proběhne finální testování kampaní a po odladění všech problémů, balancování všeho možného (kampaně, povolání a tak), by se měla oznámit a spustit...
1 leden 2019 Levi Novinky 992
Se začátkem roku 2019 a jako takový opožděný dárek k Vánocům bych chtěl naší komunitě nadělit kompletně rekonstruované webové stránky. Na hlavních změnách jsme se domluvili už na loňských srazech a já tehdy slíbil, že dokonce roku bude web předělaný. Tak tady je. Největší zásah bylo odstranění komunitní části webu (komponenta Jomsocial), kdy jsem testováním zjistil, že to tak jednoduché nebude a proto a také kvůli minimální odstávce jsem se rozhodl udělat web celý znovu na jiném hostingu a pak...
26 prosinec 2018 Levi ARK: Survival Evolved 937
Po zkoušce zabydlet se na jednom menším CZ/SK PvE serveru a následném upadnutí tohoto serveru do trvalého komatu jsem zjistil, že stále platí staré pořekadlo: "Co si neuděláš sám...". A proto od dnešního dne spouštíme vlastní ARK: Survival Evolved server s Extinction mapou. Neznamená to ale, že je server pouze pro členy Veterans. Naopak budeme rádi, když kdokoli, kdo si chce v klidu zahrát nový datadisk přijde na náš server a zabydlí se. Server má několik základních modů, bez kterých si...
4 květen 2018 Hakrik Crowfall 598
Měsíc se s měsícem sešel a rád bych shrnul některé věci, co se mezitím udály z hlediska vývoje. Do hry se dostali vendoři a jejich stánky. Momentálně je jedenáct vizuálně rozdílných typů stánků, ke kterým může být přiřazen vendor. Jak to bude fungovat? Necháte si ukraftit preferovaný stánek a vendora. Ve svém, guildovním nebo cizím království (EK) stánek připojíte k postavené budově na vyhrazený spot. Podle typu a velikosti budovy i několik… samozřejmě za předpokladu, že na to máte práva :)...