header logo veterans

Pětadvacátého února se uzavřel Test server pro „veřejnost“ a podle vyjádření J. Tedd Colemana jsme jen kousek (snad i jeden bug způsobující lag serveru) od toho, aby na Test serveru byl dostupný patch 5.110 – Válka bohů. A co, že to vůbec znamená? Tímto patchem se přesuneme do finální fáze Alfa testu, následovaný (po odlazení a odbugování) oficiální betou, až se tato verze spustí na Live serverech.
Hlavním lákadlem jsou Dregs kampaně, které přinesou Guild vs. Guild souboje o dominanci nad světem Croufallu. A to za pomoci několika způsobů. Novinkou bude ovlivnit kampaň pomocí Božské přízně (Divine Favor), kdy každý z Bohů bude přidávat bodíky potřebné pro vítězství podle jeho kritérií – Hlavy nepřátel, nebo třeba jen určité předměty, kdo ví co… Samozřejmě bitvy o města a pevnosti bude stále součástí boje o převahu nad světem. Tentokrát za pomoci karavan systému, které budou potřeba pro opevnění, upgradu či konfiguraci města či pevnosti. Ale také k dovezení zásob pro kraftery, aby mohli zásobit bojovníky novým vybavením. Toto jsou ty největší avizovaná lákadla, ale čeká nás taky spousta menších a kosmetických změn.

crow caravan

První takovouto změnou je grafická a funkční úprava Lišty schopností. Sbohem dáme ručnímu přepínání mezi Bojovou lištou a lištou Přežití (Survival tray), která poskytovala aktivní schopnosti pro všechny těžaře a nebojové dovednosti. To vše se bude nově dít automaticky s důrazem, že boj je na prvním místě, aby se nestávalo, že v průběhu boje zaseknete svoji sekyru místo do hlavy protivníka do okolostojící břízky. Do teďka bylo nutností přes Survival lištu přepínat vaše těžařské náčiní. Tomu je od teď také konec každý tool dostává svoje pevné místečko v inventáři postavy.

Lišta schopností

Dostalo se také na update grafického interface, který bude ladit do celkového grafického faceliftu.

Spellbook
Další změnou jsou schopnosti. Stále zůstává beze změn systém aktivních a pasivních schopností postavy. Nově v přehledném graficky vylepšeném SpeelBooku – přehledně rozděleném, jestli je aktivní daná schopnost na dálku, blízko, nebo třeba stealth, healing a tak. Konec je s omezujícím počtem pasivních schopnosti. Kolik pasivních bonusů vaše postava získá, tolik si jich bude moc užívat – ať již rasové, povolání, nebo z disciplín a všech jiných.

Sacrifice altar Do teď postavy získávali zkušenosti jen bojem s NPCčky či Obětováním předmětů v oltáři. Nově budou postavy dostávat také za Harvesting a Crafting. Čímž se leveling na 30lvl stane ještě variabilnější. Předchozí level systém NPCček v rozmezí 1-10 levelu nahradí stejně jak u postav 1-30 level s tím, že postava dostává ještě zkušenosti za protivníky s levelem o čtyři níže. Spolu s tím přichází také změna vizuálního stylu informační lišty protivníků.

Velkou změnou (kvůli neomezenému počtu pasivních schopností) prochází soupis aktivních a pasivních schopností pro jednotlivé rasy. Celý systém je víceméně překopán. Podrobnější SneakPeak je na Discordu a poté až se lognu do hry :).

Jednou z větších novinek je představení Thrállů – mapových Bossíků a mini bossíků. Tito elitní NPC postavy se náhodně vyskytnou a začnou procházet v noci různě na mapě, ať už jako samostatný protivník, či po zuby ozbrojení skupinka. A čím, že to jsou tak zvláštní? Pouze z Thrallů budou padat ingredience – esence a gemy pro Kraftery (Runemaker), aby vytvořili modrou (vzácnou) či lepší Major disciplínu pro vaši postavu.
Všechny předměty (i postavy – vessely) mají svoji kvalitu: běžná (bílá), neobvyklá (zelená), vzácná (modrá), epická (fialová) a legendární (oranžová). A legendární postava může používat jen legendární disciplíny. Takže hurá na Thrally. Co že to jsou ty disciplíny... krátké shrnutí:
Jak už víte, nebo tušíte, svoji postavu (v tomto případě celý herní účet) specializujete pasivním tréninkem postupně časem (Boj, Harvesting či Krafting). Dále (už jen pro jednu konkrétní postavu) pomocí Vesselu (ať již lepší ukraftěná, či základní postava a rasa). Samozřejmě pomocí Talentů vašeho zvoleného a postupně levelovaného povolání. A nakonec pomocí disciplýn. Major – garantující několik schopností, statistik či inventárního slotu (prostě taková Sub classa vaší postavy). Minor – garantující jedinečnou schopnost nebo stat (něco jako D&D feat) a Exploration – zaměřené na pomoc v Harvestingu.

Připoj se k nám na Discord: Veterans - Crowfall. Zde se budou postovat všechny malé i větší novinky:
https://discord.gg/3sXnd2C

Těšíme se...

11 únor 2021 Levi Novinky 759
Po našem krátkém působení ve Star Wars: The Old Republic jsme hledali jinou hru, kterou bychom mohli společně hrát. Rozhodovali jsme se mezi hrami TERA a Guild Wars 2. Nakonec nás více zaujala hra Guild Wars 2. Ze všech nabízených herních módů nás nejvíce zaujal World versus World (zkráceně WvW, nebo česky wéčka). Takže jsme stejně jako před začátkem SWToRu hledali nové hráče na herních fórech, aby nás bylo ve hře co nejvíc. Ve wéčkách proti sobě vždy stojí tři servery, které mezi sebou bojují...
21 prosinec 2020 Levi Crowfall 562
Nejen současný stav hry, ale i popis ras, povolání a celkový úvod do herního systému v jednom videu od Hakrika - guild mastera Veterans ve hře Crowfall.
15 říjen 2020 Levi Novinky 523
Jako další z her, které mnohé z nás zaujaly byl Star Wars: The Old Republic. Jedná se o hru z prostředí Hvězdných válek, jehož universum pro mnoho z nás blízké. Datum vydání této hry bylo stanovené na 20. prosince 2011. Postupně, jak se přibližovalo datum vydání hry, probíhaly i přípravy. Hlavně se jednalo o nábor lidí na fórech, ať si máme s kým zahrát. Jinak jsme si dobu čekání zkracovali ve hrách jako World of Tanks či League of Legends. Nechť nás provází síla Republika nebo Impérium?...
25 září 2020 Levi Novinky 300
Každý čtvrtek od 19 hodin se budeme scházet na hraní deskovek online. Komunikace bude na našem Discord serveru, kde jsou také informace o tom, jaké hry hrajeme. Základem bude Tabletop Simulator, který má většinu her jako mody na Steam Workshopu. Ale časem se herní sklad bude určitě rozrůstat o další online deskové, karetní a podobné hry. Přijít si zahrát může kdokoli. Pokud někdo nebude znát pravidla, vysvětlí se na začátku. Končíme většinou po dohrání, nebo nejdéle kolem 24 hodiny. Delší hry...
6 duben 2020 Levi Novinky 940
Dobývání vemíru v EVE Online Po ukončení Age of Conan zaujala řadu z nás hra EVE Online. Jedná o vesmírnou sandboxovou hru, ve které hrajete za pilota vesmírných lodí. Svět EVE je obrovský a také nabízí mnoho možností, co můžete ve hře dělat. Ať už vás zajímá těžba exotických minerálů, obchodování nebo bojování a přepady ostatních hráčů, toto vše a mnoho dalšího hra nabízí. Navíc většinu herní ekonomiky vytváří samotní hráči. Platí ovšem, že pokud vám zničí vaší vesmírnou loď, tak je fakt...
22 březen 2020 Levi Crowfall 563
Pětadvacátého února se uzavřel Test server pro „veřejnost“ a podle vyjádření J. Tedd Colemana jsme jen kousek (snad i jeden bug způsobující lag serveru) od toho, aby na Test serveru byl dostupný patch 5.110 – Válka bohů . A co, že to vůbec znamená? Tímto patchem se přesuneme do finální fáze Alfa testu, následovaný (po odlazení a odbugování) oficiální betou, až se tato verze spustí na Live serverech. Hlavním lákadlem jsou Dregs kampaně, které přinesou Guild vs. Guild souboje o dominanci nad...
20 prosinec 2019 Levi Crowfall 424
K shrnutí roku 2019 použiji překlad Founder’s updatu od kreativního ředitele J. Todd Colemana: Když se na chvíli zastavíme a ohlédneme za posledními dvanácti měsíci, můžeme si zrekapitulovat co šlo dobře, a co šlo… no ne tak dobře. Pobavit se za co jsme vděční a předpovědět na co se můžeme těšit v nacházejícím roce. Pro ty, co jsou s námi už od začátku, bych rád začal poděkováním za vaši podporu po dobu trvání tohoto projektu. Jednoznačně to byla dlouhá a zamotaná cesta od Kickstarterové...
9 srpen 2019 Levi Novinky 932
Blíží se podzimní Veterans sraz. Termín srazu je 5. - 8. 9. 2019 na známém místě v Kamenici nad Lipou. Johann již rozesílal přihlášky emailem. Pokud ti email nedorazil, napiš na forum. Těšíme se se všemi na viděnou.
8 duben 2019 Levi ARK: Survival Evolved 776
Po více než měsíční, téměř nulové aktivitě na našem Ark Extinction serveru, jsem se rozhodl server vypnout. Já osobně jsem nehrál už od zhruba února, ale díky všem, co na serveru hráli. Pokud bude další pokračování v podobě nové DLC mapy, je dost pravděpodobné, že bude nový server. Do té doby je možné, že zkusíme nějakou jinou hru, ale přes letní období si myslím, že se moc novinek nechystá. Mějte se fajn, Levi